Nazwa wrzesień pochodzi od kwitnących w trakcie jego trwania wrzosów. Kiedyś zwany był pajęcznikiem, a w niektórych rejonach Polski zwany jest tak nadal.

Lipiec to ulubiony miesiąc dzieci. Rozpoczynają się wakacje i całe dnie można spędzać na powietrzu. Lipiec to prawdziwe lato. Z poziomkami, jagodami, malinami.

Nazwa miesiąca (według Brücknera) pochodzi od kwitnących wówczas kwiatów (por. ukr. квітень /kwiteń). Dawniej używane były również nazwy: łżykwiat (lub łudzikwiat), brzezień – od brzozy i dębień.

Luty to środek zimy. Nazwa luty pochodzi od określenia srogich mrozów jakie w tym miesiącu zazwyczaj występują. Dla nas jednak każdy promień słońca wydaje się zwiastować nadejście upragnionej wiosny.

Nastaje Nowy 2016 Rok.  Składamy Wam z tej okazji moc najserdeczniejszych życzeń, szczególnie miłości, zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, sił do realizacji postawionych sobie zadań i celów oraz życzliwości innych ludzi.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Bożego Narodzenia. Ten szczególny czas spędzamy zazwyczaj w gronie najbliższych, ciesząc się blaskiem choinkowych światełek i uśmiechem na twarzach najbliższych.

Listopad to miesiąc, w którym liście całkowicie opadły, wiatr stał się ostrzejszy, jest dżdżysto i mgliście. Jedyną przyjemnością wydaje się być kąpanie w liściach, robienie orzełków i szuranie liśćmi w parku.

Jesień. Już na sam dźwięk tego słowa niektórych z nas dopada smutek i melancholia. Pesymistom jesień kojarzy się z dżdżystymi krótkimi dniami, drzewami ogołoconymi z liści, krótszym dniem.

Strona 1 z 2

Kompozytor.pl

© 2020,   APOCZYWAJ.PL       O NAS      KONTAKT     AVPRODUCTION.PL      KOMPOZYTOR.PL      WEBART-IT.PL

Please publish modules in offcanvas position.