Stworzyliśmy to miejsce w sieci, ponieważ dokładnie takiego nam w niej brakowało. W natłoku informacji o polityce, kolejnych aferach, pogoni za pieniądzem i sławą, trudno jest znaleźć oazę, w której najważniejsze będą dobre rzeczy, dobre wydarzenia, pozytywne emocje. Oczywiście nie da się żyć w oderwaniu od rzeczywistości, ale można swoją uwagę przenieść na sprawy przyjemniejsze. Choćby od czasu do czasu. Nie unikamy też spraw poważnych, jednak naszą uwagę ogniskujemy głównie na sposobach wypoczynku, a także refleksji nad otaczającym nas światem.

Rozwijając apoczywaj.pl pragniemy zainspirować Was do zbliżenia się ku naturze, dobrym inicjatywom, a także sztuce. Chcemy przedstawiać ciekawych ludzi i ich pomysły na życie, piękne i  wartościowe miejsca, które warto odwiedzić. Ponadto prezentujemy naszym zdaniem ciekawe książki oraz dobrą muzykę.

Oto my:

Elżbieta Tutka - założycielka i redaktorka naczelna. Z zawodu ekonomistka. Po latach pracy na kierowniczych stanowiskach w korporacjach szuka lepszego sposobu na życie. Kocha przyrodę i zwierzęta, a szczególnie wilki. Twierdzi, że w poprzednim wcieleniu była właśnie wilkiem. Cierpi jeśli co tydzień, a co najmniej co dwa nie pojedzie gdzieś w drogę, aby poznać nowych ludzi oraz zobaczyć nowe, ciekawe miejsca.

Piotr Tutka - redaktor muzyczny i fotograf - niegdyś muzyk instrumentalista. Po latach muzycznej tułaczki z zespołami i orkiestrami powrócił do sztuki fotografii. Uwielbia włoską kuchnię, sushi oraz wieczorne kontemplacje przy kominku i muzyce. Choć akurat muzyki słucha najczęściej w podróżach, które zabierają mu lwią część życia.

Artur Żugaj - utrzymanie strony, mądra głowa. Nie jeździ na zagraniczne wycieczki, bo uważa, że nasz kraj jest zbyt ciekawy i piękny, aby go opuszczać. Lubi wylać kubeł zimej wody na głowy pełne chybionych pomysłów.