Dziś Światowy Dzień Kota. Oczywiście każdy z nas w jakiś sposób miał lub ma do czynienia z tym zwierzęciem i wie jak bardzo jest to niesamowite stworzenie.
Dziś Światowy Dzień Kota. Oczywiście każdy z nas w jakiś sposób miał lub ma do czynienia z tym zwierzęciem i wie jak bardzo jest to niesamowite stworzenie.
Dzielenie się jedzeniem wydaje nam się czysto ludzkim odruchem. Ale czy jest to odruch zarezerwowany tylko dla ludzi?
Coraz częściej spotykamy się w mediach z bardzo złym wizerunkiem szczurów.
Tych malutkich i większych, słodkich i tych mniej. Często się nie zastanawiamy dlaczego jedno zwierzę lubimy bardziej a drugie mniej, bo kto z nas lubi zwierzęta padlinożerne?
Mrówki podobnie jak pszczoły, osy i szerszenie żyją w koloniach. Założycielką kolonii jest królowa, czyli zapłodniona samica, która w okresie rójki (godów) ma skrzydła, i które traci po zakończeniu godów.
W naszej kulturze gniazdo jest symbolem bezpieczeństwa i wspólnoty. Niektóre gniazda są używane przez dziesiątki lat i przez wiele pokoleń.
Skowronki kojarzą nam się z łanami zbóż i wolną przestrzenią. Są znakomitymi śpiewakami i to właśnie ten śpiew najbardziej kojarzymy.
1 kwietnia to świetny termin na takie święto, bo ptaki rozpoczynają swój śpiew i taniec godowy powodując feerię dźwięków. Właśnie teraz można je podpatrywać i słuchać do woli.
Z nadejściem cieplejszych dni obserwujemy pierwsze wiosenne zwiastuny. Żurawie już przyleciały, słychać śpiew ptaków, na drzewach rozwijają się pąki.
Szop pracz to z wyglądu sympatyczne zwierzątko z rodziny szopowatych. Według badań opublikowanych w 2012 roku szop pracz można spotkać na zachodzie Polski, głównie w województwach lubuskim i zachodniopomorskim) np. w Parku Narodowym „Ujście Warty” oraz w rezerwacie „Łęgi Słubickie” niedaleko Słubic.
© 2023, APOCZYWAJ.PL O NAS KONTAKT AVPRODUCTION.PL KOMPOZYTOR.PL WEBART-IT.PL