Upał i duchota, a zaraz potem ochłodzenie - takie zmiany pogodowe nie wpływają dobrze na nasze organizmy. Zawroty głowy, opuchnięte stopy, uczucie ciągłego zmęczenia oraz brak koncentracji mogą być spowodowane złym krążeniem.

Naukowcy jednogłośnie stwierdzili, że reagujemy na wahania ciśnienia atmosferycznego. Pod wpływem zmian w pogodzie zmienia się także ciśnienie krwi w naszych organizmach. Brońmy się przed zmianami pogodowymi i nie pozwólmy, aby nasze organizmy były zmęczone i bez życia. Gdy ogarnia nas senność i zmęczenie wypijmy szklankę wody, gdyż nasz organizm potrzebuje 2 litrów wody dziennie, aby utrzymać optymalne ukrwienie. Zrezygnujmy też z ciężkostrawnej diety na rzecz kilku lekkich warzywno-owocowych posiłków oraz produktów pełnoziarnistych.

Kiedy puchną nam stopy dobrze jest zanurzyć je w chłodnej wodzie. A wieczorem, kiedy się już ochłodzi, wybierzmy się na spacer, marsz lub jogging, bo każdy ruch poprawia ukrwienie naszego organizmu. Ponadto pijmy napary i herbatki z ziół. Herbatka z dzikiej róży zawiera dużo witaminy C i stawia nasz organizm na nogi, gdy czujemy się słabi. Herbatka z krwawnika łagodzi bóle głowy związane ze zmianami pogodowymi. Herbatka z rozmarynu pomaga na krążenie. Jedzenie rukoli jest korzystne dla układu sercowego i krwionośnego, gdyż rukola zawiera dużo garbników. A jedząc arbuzy dostarczamy do organizmu cytrulinę, która wspomaaga pracę serca oraz przyśpiesza proces regeneracji mięśni. Arbus po schłodzeniu w lodówce doskonale zastąpi nam lody. Pamietajmy jednak, że arbuz ma wysoki indeks glikemiczny, więc diabetycy powinni się go wystrzegać.