Dziś polecamy potrawę z rejonu Biłgoraja. Przygotowuje się ją bardzo prosto i mogą być doskonałym dodatkiem do mięsnego obiadu. Ponadto potrawa rozwiązuje nam problem co zrobić z niewyrośniętymi główkami kapusty.

Krężałki są nie tylko niezwykle zdrowe, ale również dietetyczne. Polecamy dla wszystkich na diecie. Można jeść je zupełnie bezkarnie!

Kilka małych główek kapusty (np.9 szt.)o średnicy do 15 cm i nie bardzo zbitych, nacinamy od głąba na głębokość kilku centymetrów (do 5-6cm), ale nie przecinamy kapusty. Zalewamy główki wodą i gotujemy przez około 2h. Kiedy będą już miękkie (najlepiej upewnić się widelcem) odcedzamy je i czekamy, aż ostygną i odparują. W innym garnku gotujemy około 5 litrów wody z 2-3 łyżkami soli (w zależności jak bardzo lubimy słone potrawy), dodając główkę czosnku (obranego), 3 liście laurowe i kilka ziarenek ziela angielskiego. Niektórzy dodają kminek. Po zagotowaniu zalewamy zalewą ostygniętą kapustę. Czekamy 3-4 dni i krężałki są gotowe. Bardzo smaczne są z kleksem gęstej śmietany. Są wyśmienite - polecamy!