Podobnie jak cynie i malwy jest nieodłącznym elementem wiejskich ogrodów. Kolorowe kwiaty, które po naciśnięciu otwierają się niczym prawdziwa lwia paszcza, kwitną nieprzerwanie od czerwca do pierwszych mrozów.

A kwitną całą gamą barw, od białych kwiatostanów, poprzez żółte, pomarańczowe, różowe, do ciemnoczerwonych. Obecnie cieszą się dużą popularnością odmiany dwukolorowe. Wyżlin preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych i czuje się najlepiej w żyznym i przypuszczalnym podłożu. Aby utrzymać długie kwitnienie, powinno się na bieżąco wycinać tuż przy ziemi przekwitłe pędy kwiatowe.


Wyżlin większy to roślina jednoroczna. Rozmnaża się ją przez nasiona wysiewane do skrzynek od lutego do początku kwietnia i przetrzymuje w temperaturze 15-18 st. C. Siewki lwiej paszczy rosną powoli. Aby rośliny były duże i silne, siewki należy przepikować. Rośliny można wysadzać na miejsce stałe na początku lub w połowie maja. W zależności od wysokości roślin stosujemy rozstawę 20 x 30 cm.

Można też wysiewać wyżlin bezpośrednio do gruntu, ale dopiero pod koniec maja. Roślina osiąga od 20 do 80 cm wysokości, choć zdarzają się okazy, które przekraczają nawet 100 cm. W mowie kwiatów jeśli komuś podarujemy bukiet z lwich paszczy to chcemy powiedzieć tej osobie, żeby zwróciła nas nas uwagę ;-).