Już we wrześniu wykonujemy prace w ogrodzie, które przyniosą efekt dopiero w przyszłym roku. Właśnie we wrześniu sadzimy większość roślin cebulowych. Kiedy dokładnie je sadzimy zależy w dużej mierze od pogody.

Kiedy wrzesień jest ciepły, to sadzenie przesuwamy na drugą połowę, a niektórych gatunków tak jak np. cebulicy, przebiśniegów i tulipanów nawet na październik. Jeśli nie posadziliśmy cebulek narcyza i szachownicy w sierpniu to zróbmy to jeszcze na początku września. W połowie września można sadzić puszkinię i śnieżycę wiosenną. W drugiej połowie miesiąca cebulicę, hiacynty, lilie, rannik, a pod koniec września przebiśnieg.

Ważne jest aby wybrane cebule były dobrej jakości bez uszkodzeń mechanicznych oraz objawów chorobowych. Większość roślin cebulowych rośnie na stanowiskach słonecznych, tylko dla przebiśniegu i psizębu powinniśmy znaleźć miejsce ocienione. Rośliny cebulowe dobrze prezentują się w grupach, ale nie w rzędach. Sadzi się je na głębokości odpowiadającej mniej więcej trzykrotnej wysokości cebuli.