Już w najbliższą niedzielę 19 czerwca jest Światowy Dzień Leniwych Spacerów (World Sauntering Day). Z tej okazji zachęcamy nie tylko do spacerów, ale do ogólnego zwolnienia tempa i odpoczynku.

Wyjdźcie z domu, odpocznijcie na łące, popatrzcie w niebo i zwróćcie uwagę w jakie kształty układają się chmury. Zwróćcie uwagę na otaczającą przyrodę, na rośliny, które teraz pięknie kwitną oraz na zwierzęta, które też gdzieś się śpieszą.

Poobserwujcie trochę mrówki, to ich życie przypomina trochę nasze obecne pełne tempa, walki, prac ponad siły. "Sauntering" oznacza powolne, leniwe spacerowanie w optymistycznym nastroju. Chodzenie bez celu, dla przyjemności. Kiedy ostatnio spacerowałeś tak po prostu?

Pospiech, wielozadaniowość, nadaktywność towarzyszą nam wręcz całymi tygodniami. Dążymy ciągle gdzieś i po coś. Postarajmy się więc chociaż tego jednego dnia, spędzić czas powoli, w zgodzie z naturą i naszym prawdziwym rytmem, a nie tym wymuszonym. Można spacerować zawsze i wszędzie i tego Ci życzymy, byś nie miał wyrzutów sumienia, że marnujesz czas. W niedzielę tym bardziej nie możesz sobie nic zarzucić, bo celebrujesz Dzień Leniwych Spacerów. Powodzenia! :-)