Siarka odpowiada w naszym organizmie za stan naszych włosów, paznokci oraz skóry. Dba również o oczy i stawy. Jest jedynym minerałem, który jest w stanie przeciwdziałać zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym skóry.

Siarka wchodzi w skład każdej żywej komórki. W naszym organizmie stanowi aż 0,25% wagi naszego ciała. Niedobór jej w organizmie może doprowadzić do łamliwości włosów i paznokci, braku elastyczności skóry, stanu zmęczenia i nerwowości oraz pojawiają się kłopoty ze wzrokiem i stawami. Siarkę zaleca się przyjmować także przy kuracjach odtruwających wątrobę, ponieważ zwiększa wydzielanie kwasów żółciowych oraz wiąże nikotynę i metale ciężkie w związki, które są wydalane z organizmu.

Objawami niedoboru siarki mogą też być trądzik, łuszczyca, łupież i egzemy. Jednak jednym z najbardziej widocznych objawów niedoboru siarki jest ciemny pierścień na brzegu tęczówki oka. Jak uzupełnić jej brak w organizmie? Oczywiście przestrzegamy przed samowolnym zażywaniem suplementów diety. Proponujemy w zamian zmienić dietę na bogatą w siarkę. Najwięcej jej zawarte jest w produktach białkowych: kurzych jajach, mięsie, rybach, serach i mleku. Siarkę zawierają także produkty roślinne, warto więc jadać morele, porzeczki, truskawki, brokuły, szpinak, kalafior, rzeżuchę, liście selera, czosnek, sałatę, rośliny strączkowe oraz cebulę.